Kuantum Hazırlık

Bilinçli zihnimiz anılarımızın bir kısmının kayıtlı olduğu, analitik olan  birçok görevi yürütme konusunda oldukça yavaş olan zihnimizdir. Bilinç altı zihnimiz ise bir seferde hissettiğimiz, duyduğumuz veya okuduğumuz  her şeyi kayıt ederek çok hızlı tepki verir. Bilinçli zihnimiz ile bilinçaltı zihnimizin kayıtlama oranında da inanılmaz bir fark vardır. Bilinçaltı kayıt havuzumuzda o kadar çok düşünce kalıbı vardır ki bu kalıpları kısa sürede değiştirmek kolay değildir. Bireylerin kendileri  ile ilgili özellikleri değiştirip kalıcı hale getirebilmesi için bilinçaltı kalıplarının değişmesi gerekir.  Bu düşünce kalıplarını değiştirmeye çalışırken en fazla karşılaştığımız sorun ise, “olumlu düşünüyorum”  diyerek birden bire düşüncemizi değiştiremeyişimizdir.  Düşünce kalıplarımız tutucudur, mesajları kabul edebilmesi zaman alır.  

Bu durumu bizzat deneyimlemiş biri olarak öncelikle kendimizi bu fikre hazırlamamız gerektiği düşüncesindeyim.  Aksi halde her pazartesi spora veya diyete başlayıp bir süre sonra vazgeçmemiz gibi,  bu  düşünceden de vazgeçmemiz kaçınılmazdır.

Düşünce kalıplarımızı değiştirmeye hazırlık olarak yapabileceğimiz şeyler gerçekten de hiç zor değil.  


Siz hazır olup harekete geçtiğinizde yol kendiliğinden açılıp buluşmanız gereken kişiyi, kitabı, tekniği, size sunacaktır. Kalıplarımızı olumluya çevirme noktasında kuantum düşünce teknikleri en etkili yöntemlerden biridir.  Bu teknikleri uygularken, karşımıza olumlamalarla ilgili dikkat etmemiz gereken bazı noktalar çıkıyor;


  • Düşünceler en hızlı üretilen enerjilerdir. Bir düşünce tüm evrendeki bağlantılara ulaşarak, enerjileri çağırabilir veya engelleyebilir. 
  • Düşüncelerimizin seçimlerini yaşadığımıza göre, imkansız diyerek  düşüncelere engel  koymamalıyız.
  • Düşüncemizi oluşturup ne zaman olacağı fikrinden vaz geçip onu serbest bırakmalıyız.
  • Kuantum, gözlemci bakmazken mucizeleri, istekleri gerçekleştirir. 


Hazinemiz beynimizin içinde gizlidir.


Zeynep OMAK 

Eğitim Danışmanı & Eğitim ve Öğrenci Koçu