Kuantum Sıçrama

Ünlü fizikçi Richard Feynman, ‘’Kuantum teorisi karşısında şaşkınlığa   uğramayanlar bu teoriyi anlamamış demektir.’’ der. Anlamak için önce hayret etmek gerekir. Kuantum fiziği hem/hem mantığı ile çalışır. Bir şey hem vardır hem de yoktur, hem dalgadır hem parça, hem güzeldir hem çirkin, hem doğrudur hem yanlış. Karşıt olasılıklar aynı anda vardır. Kuantum sıçrama, kuantum fiziğine göre; bir elektronun bulunduğu orbitalden – yörüngeden enerji verilerek bir üst enerjili orbitale – yörüngeye geçmesine denir. Kuantum düşünce tekniğinde ise; isteğinizi güçlendiren, geliştiren ve güzel enerji veren olumlu düşünceler vardır. İsteğiniz ile güçlendirilmiş duygular amaca uygun olarak, yoğunlaştırılarak hedefinize ulaşmanızı kolaylaştırır.

Kuantum Sıçrama Adımları

1) Bu aşamada yakın hedeflerinizden başlayarak isteğinizi detaylandırın. Ne istediğini bilen bir zihin sizi istediğiniz yere götürür. ‘’Ferah, aydınlık, huzurlu bir evim olsun’’ gibi.

2) Hedefe ulaştığınızda neler hissedeceğinizi yazın, gözlerinizi kapatıp dışarıdaki algılardan arının. ‘’Güçlü hissederim, güvende hissederim, değerli hissederim’’ gibi.

3) Hedefimiz olabilir bir şey mi kendinize sorun, olasılığın biraz üzerine çıkın. İlk etapta olabilecek bir şeye niyet edin.

4) Bu durumu hak edip etmediğinizi kendinize sorun, gözlerinizi kapatıp hak ettiğinize inanın.

5) Karar verin. Ben bu hedefimi gerçekleştirmeye karar veriyorum yazıp altına açık adınızı yazarak imza atın. Yazdıklarınızı sık sık okuyup içselleştirin. Bir düşüncenin harekete geçmesi için ona duygu yükleyin.


KAYNAKLAR: Dr. Haluk Berkmen, Nilgün Aktaş, Nilda Ferhan Efeçınar

PAYLAŞIM: Zeynep OMAK / Eğitim Danışmanı, Eğitim ve Öğrenci Koçu