Nefes Nedir?Nefes = Yaşam demektir. Farkında olunsa da olunmasa da her an nefes alır ve yanlız nefes alındığında yaşarız. Nefesin olduğu yerde yaşam enerjisi vardır. Yaşam nefes ile başlar ve nefes ise biter. İlk ve son nefes arasında geçen zamana yaşam süreci deniyor ve bu süreç boyunca edinilen nefes alışkanlığı ve nefes kapasitesi yaşam kalitesini belirliyor.

Nefes, insana can veren yaşam enerjisinin %75 ini sağlayan en temel ihtiyacımızdır. Kısıtlı nefes kısıtlı yaşam demektir.

Hissedilmek istenmeyen duygularla karşılaşıldığında nefesin tutulması, durdurulması ile nefesin akışı yani yaşam enerjisinin akışı engellenir, böylece nefes kısıtlanır. Yapılan araştırmalarda insanların %90 ı nefes kapasitelerinin ortalama%20 sini kullanmaktadır. Bu da demek oluyor ki yaşam enerjilerinin %20 si kullanılmaktadır. Bunun yaşama yansımasıda sevgiyi, aşkı, bolluğu, neşeyi, tüm güzellikleri yaşamlarına sadece %20 oranında kabul ediyorlar. Nefes kapasitelerini sınırladıkça var olan yaşam enerjisini kullanamıyor, aslında haklarını almayı red ediyorlar. Dolayısı ile kısıtlı nefes = kısıtlı yaşam oluşturuyor.

Nefes Koçluğu Başvurusu 

Haber tarihi: 12 / 07 / 2018
Haber Okunma: 1834
Haber Yorumları: 0Önceki: Nefesin Yararları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)